Pečujeme o strojek – jak na to?

Koupili jste si zastřihovač vlasů a nevíte si rady s jeho údržbou? Přinášíme Vám pár tipů na údržbu strojku, díky kterým zajistíte bezproblémový chod přístroje a výrazně tím prodloužíte jeho životnost.

Základem péče o jakýkoliv střihací strojek je jeho pravidelné čištění a olejování. Tyto procedury doporučujeme provádět minimálně 1x denně, pokud byl strojek používán. V momentě, kdy je strojek nadměrně zanešen vlasy a není dostatečně proolejován, dochází k vyššímu tření a opotřebení střihací hlavice, stejně tak se nadměrně namáhá i motor (případně akumulátor) strojku a snižuje se tím jeho životnost.

     

Krok 1 – čistíme

Čištění je nutné provádět důkladně, nestačí pouze oprášit štětečkem čepele strojku, ale vždy doporučujeme sundat celou hlavici a oprášit ji i vnitřek strojku od všech chloupků a vlasů,  popřípadě lze použít i speciální roztok na čištění hlavic. Hlavici vždy sundáváme podle návodu k použití k danému typu strojku.

Krok 2 – olejujeme

Olej nanášíme přímo na čepele a z boku i mezi třecí plochy hlavice (viz obrázek níže). Olejíček bývá u většiny strojků součástí balení, případně jej můžete zakoupit i zvlášť. Případně můžete použít i speciální spreje, které střihací hlavici olejují a dezinfikují zároveň. Tyto spreje doporučujeme obzvlášť do profesionálních salonů, kdy budete mít jistotu, že pro každého zákazníka máte připravený bezvadně vyčištěný strojek. Po nanesení oleje strojek na krátkou dobu zapněte – tím zajistíte rozprostření oleje mezi všechny třecí plochy hlavice.

Ostrá hlavice = precizní práce

Údržba a správné používání strojku má také velký vliv na ostrost střihací hlavice. Tupou hlavici zaručeně poznáte, kdy strojek začne tahat a kousat vlasy. Při stříhání dbejte na dobře umyté vlasy, protože jakékoliv zrníčko písku, prach nebo jiná nečistota způsobuje předčasné otupení hlavice. Pokud je hlavice otupená, doporučujeme její výměnu za novou nebo broušení.

Péče o baterii

U akumulátorových strojků vyžaduje zvláštní péči i baterie. Jakákoliv baterie má životnost po dobu určitého množství nabíjecích cyklů a její kapacita se postupně snižuje. Nejedná se o závadu, ale o běžný jev, který je standardní u všech akumulátorových přístrojů. Různé typy strojků v sobě mohou mít různé typy baterií a proto doporučujeme dobře prostudovat návod k použití, kde je vysvětlen optimální způsob nabíjení pro daný typ strojku.

Obecně však platí, že strojek nabíjíme vždy nabíjecím adaptérem k tomu určeným – tedy tím, který jsme dostali v balení přímo u strojku.

Pokud se o strojek budete pečlivě starat, odmění se Vám skvělou a dlouhotrvající službou.

Publikováno v Návody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *