PRŮVODCE VÝBĚREM KULMY

Hledáte kulmu, která vykouzlí ty nejkrásnější vlny? Faktem zůstává, že vlny, které jsou krásné pro jednoho, nemusí být krásné pro druhého. Někdo miluje lokny, někdo malé vlnky a někdo naopak volné velké vlny. Na trhu je celá řada přístrojů o různé velikosti, takže si i vy bez problémů najdete ten pravý pro vás. Jak na to? Na co se zaměřit? V tomto článku najdete několik praktických tipů.

1. Jak velké vlny chcete?

Podle velikosti požadované vlny vybírejte velikost kulmy. Na trhu jsou navíc i kónické kulmy, které dokáží vytvořit lokny postupně snižující se velikosti.

Při výběru si dávejte pozor, jaký výsledek očekáváte. Pokud si zvolíte trojkulmu, výsledkem nebudou lokny, ale vlnky. Naopak když zvolíte kulmu, nemůžete čekat vlnky.

                            LOKNY                                                                                                                                       VLNY        

2. Hledáte automatickou nebo ruční?

Klasická ruční kulma funguje tak, že pramen okolo kulmy obtočíte a kulmou navíc můžete i otáčet. Postupně natáčíte každý pramen zvlášť. Postupujete od zadní spodní části hlavy k čelní straně a natáčíte prameny o šířce cca 2 cm. Jaký je rozdíl oproti automatické kulmě? Automatická kulma si pramen navine sama. Použití je naprosto jednoduché, přístroj udělá téměř vše za vás. Pramen do kulmy vložíte a zmáčknete tlačítko. Některé modely jsou navíc vybaveny dalšími funkcemi jako například funkcí ionizace. V nabídce také najdete kulmu, která má ergonomický design ve tvaru L a nezatěžuje tak vaše ruce. Oproti klasické kulmě totiž nemusíte tolik zvedat ruku a nepřirozeně ji natáčet. To oceníte hlavně, pokud máte dlouhé a husté vlasy.

 

3. Povrch kulmy

Obvykle bývá povrch kulmy keramický, což zajišťuje, že vlasy budou vypadat hladce. Některé modely mohou být obohaceny o přídavné látky, jako například keratin, který se při natáčení uvolňuje, a vlasy jsou pak chráněny před poškozením. Mezi další používané materiály patří kombinace mědi a zlata pro optimální rozložení tepla, titan pro velmi rychle zahřátí nebo nerezová ocel jako základní vhodný materiál pro výrobu kulmy. Jaký materiál zvolit? Čím častěji budete vlasy natáčet, tím kvalitnější-obohacenější materiál vybírejte.

4. Další technologie

Možnost nastavení teploty: Díky této funkci můžete své vlasy chránit a zbytečně je vysokými teplotami nezatěžujete. Pokud máte vlasy jemné, poškozené nebo umělé, tento parametr pro vás bude velmi důležitý. Nastavení bývá často pomocí tlačítek a je tak maximálně jednoduché.

Otočný kabel: Praktická funkce usnadňující použití. Kabel se díky otočnému mechanismu, který je přímo u konce kulmy, nezamotává.

Chladná špička: Při kulmování tato funkce usnadňuje manipulaci s kulmou. Této špičky se můžete dotknout aniž byste se spálili. Co si budeme povídat, při kulmování je největší strach, ze spálených prstíků. 😉

Bezpečnostní stojánek: Další praktická vychytávka, kterou při kulmování můžete využít. Při odložení kulmy nemusíte hledat žáruvzdorné místo, stačí vysunout stojánek.

V nabídce najdete také teplovzdornou rukavici pro pohodlnější použití kulmy. Už žádné obavy z popálených prstů, můžete být naprosto v klidu a soustředit se na tvorbu účesu.

Ať už si vyberete jakoukoli, vybírejte pečlivě a tak, aby splňovala vaše požadavky.

 

Publikováno v Návody

3 komentáře u “PRŮVODCE VÝBĚREM KULMY

 1. Koblihová J. Reagovat

  Dobrý den, mám jemné vlasy a chtěla bych je mít občas vlnité. Můj výběr kulmy byl vždy špatný, prosím o doporučení kulmy na polodlouhé jemné vlasy. Děkuji Koblihová J.

 2. Lucie Š. Autor článkuReagovat

  Dobrý den,
  pro jemné vlasy určitě volte kulmu, která má nastavitelnou teplotu a ochranný povrch či funkce, jako je například funkce ionizace. Velikost volte dle požadové velikosti vlny.
  Můžete se podívat např. na tyto modely:
  https://www.svetkadernictvi.cz/zehlicka-kulma-na-vlasy-2v1-babyliss-creative-st440e-cerna-p-13359
  https://www.svetkadernictvi.cz/keramicka-kulma-na-vlasy-babyliss-pro-bab2173tte-25-mm-p-734#popis
  https://www.svetkadernictvi.cz/konicka-digitalni-kulma-wahl-supercurl-4437-0470-25-13-mm-p-7197
  https://www.svetkadernictvi.cz/konicka-kulma-babyliss-creative-c435e-25-13-mm-p-13341
  Přeji dobrý výběr. 🙂
  Lucie

 3. Pingback: Testujeme pro vás – Kulma na vlasy Hot Tools 24K Gold Curl Bar – 25 mm – Blog | Svět kadeřnictví.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *