SteamPod – revoluce v žehlení vlasů

„Co je to SteamPod? Proč je dražší než ostatní žehličky na vlasy? Je možné ho nahradit jinou “levnější” variantou? Jaký je rozdíl mezi bílou a černou variantou?“ – to jsou nejčastější dotazy našich zákazníků, které zaujala parní žehlička Loréal SteamPod.

Zdravé žehlení vlasů s párou

Naprosto jednoduchá technologie a přitom tak účinná. Co si budeme povídat, jakékoliv žehlení vlasů není příliš šetrnou metodou, při žehlení s párou ale dosáhnete vynikajících výsledků a Vaše vlasy navíc budou v lepší kondici než s klasickou žehličkou. Pára zabraňuje nadměrnému vysušování vlasů, šetrně narovná i nepoddajné vlasy a zároveň je díky ní žehlička šetrná i k jemným vlasům, které jsou náchylnějí na přesušení. Výsledkem jsou neuvěřitelné hebké a lesklé vlasy bez ztráty hydratace a výrazné prodloužení výsledného efektu rovných vlasů.

Co je SteamPod?

Parní žehličky v poslední době zažívají nebývalý boom, ale originál je jen jeden – ten, který byl vytvořen výrobcem vlasové kosmetiky Loréal ve spolupráci s firmou Rowenta – SteamPod. Tato žehlička disponuje keramickými žehlicími plochami o rozměru 25 x 90 mm, na jejichž okraji je 7 parních trysek s výtlakem páry 3,5 g za minutu. Voda se doplňuje do externí nádržky o objemu 45 ml (800 ml u profi verze). Součástí je odnímatelný hřebínek pro dokonalé žehlení. Nastavením teploty od 140 do 210 °C žehličku skvěle přizpůsobíte jakémukoliv typu vlasů.

Tahle žehlička je jiný level – vyžehlí rychle, krásně, vlasy vypadají zdravě, s malým úsilím vypadáte jak na cestě od kadeřníka; kdo chce mít krásně vyžehlené vlasy a nevadí mu si připlatit, určitě doporučuji.“ – recenze od spokojené zákaznice

Pro a proti

Klady SteamPod jsou ve značné přesile proti záporům – zápor je totiž jen jeden a tím jsou rozměry žehličky. Součástí žehličky je externí nádržka na vodu s objemem 45 ml (800 ml u profi verze), která je se samotnou žehličkou spojena hadičkou pro přívod vody, což může být poněkud nepraktické při manipulaci. Nádržka má ale ze spodní strany přísavky, takže ji lze upevnit na odkládací plochu. Kvůli parnímu systému je SteamPod o něco těžší a rozměrnější než klasické žehličky. Vše je ale o zvyku a tento zápor je vyvážen nádherně lesklými, hebkými a zdravými vlasy.

Teď už k samotným výhodám této žehličky. Žehlička má vsunutý hřebínek, který napomáhá udržet pramen vlasů narovnaný a rozprostřený, aby bylo vyrovnání vlasů co nejpreciznější a pára mohla důkladně prostoupit mezi jednotlivé vlasy. Díky keramickým žehlicím destičkám, možnosti nastavení teploty a samozřejmě díky páře se žehlení vlasů stává jednoduchým a vyjímečně šetrným rituálem. Keramické žehlicí destičky jsou velice šetrné i k jemným vlasům a při nastavení vyšší teploty si žehlička jedním tahem poradí i s nepoddajnými, kudrnatými a velmi pevnými vlasy.

Jak na to?

Do externí nádržky používáme výhradně destilovanou vodu. V opačném případě může kvůli obsahu minerálů docházet k zanášení trysek a žehlička nemusí správně pracovat, může „plivat“ kapičky vody nebo parní systém může přestat fungovat úplně. Při spuštění žehličky a nastavení teploty je nutné stisknout kleště žehličky a chvíli počkat, než se voda z nádržky natáhne do celého parního systému. Žehlička je připravena k použití v momentě, kdy z parních trysek začne plynule vycházet pára. Pokud kleště povolíme, parní proud se zastaví a spustí se opět se sevřením žehličky. Tedy jakmile žehlím, tak dostávám i dávku páry. Teplotu nastavujeme v závislosti na typu vlasů:

  • 140 °C pro velmi zcitlivělé, křehké nebo lámavé vlasy (opakovaně barvené, melírované)
  • 170 °C pro přírodní, jemné a zcitlivělé vlasy (barvené, melírované)
  • 180200 °C pro přírodní, mirně zcitlivělé, barvené vlasy
  • 210 °C pro přírodní, silné velmi odolné vlasy

Podrobný návod, jak pracovat s žehličkou SteamPod, naleznete zde.

Jaké jsou varianty?

Loréal SteamPod nabízí dvě varianty žehličky, které si liší v objemu nádržky na vodu:

Máme v portfoliu i dražší žehličky na vlasy, ale obecně SteamPod patří mezi ty finančně náročnější. Není se však čemu divit – výsledky s touto žehličkou jsou jednoduše bezkonkurenční. Nejen že jsou po použití Vaše vlasy hebké a neporušené, ale navíc se můžete těšit z opravdu dlouhotrvajícího výsledku.

Mohu žehličku SteamPod nahradit levnější variantou?

Ano, samozřejmě, že můžete, ale rozhodně ne se stejným výsledkem. Pokud zákaznící nechtějí nebo nemohou investovat do žehličky SteamPod, rádi jim doporučujeme například parní žehličku Ultron Perfect Steam s titanovými žehlicími destičkami, které však k vlasům nejsou tak šetrné jako destičky keramické. I tak se ale jedná o šetrnější způsob žehlení než s klasickou žehličkou. Po našich zkušenostech a zkušenostech našich zákazníků je Steampod opravdu jedinečnou žehličkou na vlasy svého druhu, která je významná a vyhledávaná u nás i po celém světě. Svědčí o tom tisíce kladných recenzí.

Jak podpořit ochranu vlasů a dosáhnout ještě lepších výsledků?

Loréal vyvinul speciální kosmetiku pro použití s parní žehličkou SteamPod. Čím je tato kosmetika odlišná od ostatních termoochranných produktů? Je aktivovaná párou. V nabídce je sérum pro krásné konečky, krém pro silné a pevné vlasy a nezatěžující mléko pro jemné vlasy.

Zobrazit video
Pro zobrazení videa přímo na stránce je nutné souhlasit s analytickými cookies.
 Nastavení cookies
Publikováno v ProduktyNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *